header-bg ukr alt

Пральня для лікарні

unven 07.03.2016

Пральня для лікарні

Власна пральня в медичному закладі має ряд незаперечних переваг

Досить подивитися на річні витрати лікарні при пранні білизни в комерційній пральні. Власна пральня дозволить контролювати якість прання та дезінфекції, оперативно обробляти білизну, збільшити термін експлуатації білизни і безумовно – знизити витрати на прання.

При підборі обладнання для пралень медичних установ важливо правильно вибрати категорію і завантаження пральних машин (дивіться окрему статтю про порівняння побутових і професійних машин).

У пральні багатопрофільного медичного закладу (стаціонар від 100 місць) повинні бути такі приміщення (СНіП П-69-78 «Лікувально-профілактичні установи. Норми проектування» тощо):

  • Приміщення прийому і сортування білизни
  • Пральний цех
  • Сушильно-прасувальний цех
  • Приміщення ремонту, пакування і зберігання білизни
  • Приміщення видачі білизни
  • Комора для миючих і дезінфікуючих засобів
  • Побутові приміщення персоналу (душ, туалет тощо)

Лікарняна пральня продуктивністю до 200 кг за зміну
(наприклад, пральня для районної лікарні)

Таку пральню можна укомплектувати професійними пральними машинами з віджимом 1000-1200 об/хв. Цикл прання в таких машинах при t 60˚С складе 60 хвилин, при t 90˚С – 90 хвилин. У таких машинах є цикл попереднього прання (замочування), основне прання на 40˚С, 60˚С, 90˚С, делікатне прання, додаткове полоскання. Простий мікропроцесор дозволяє легко керувати машиною, в той же час задовольняє основні потреби в пранні лікувальних установ. Сушильна машина при залишковій вологості білизни 50% досить швидко – за 15-20 хвилин досушить пряму білизну для прасування на катку та за 30 – 45 хвилин cушить фасонну білизну (халати, уніформу).

Лікарняна пральня продуктивністю до 400 кг за зміну
(наприклад, пральня міської або обласної лікарні)

Для такої лікарняної пральні необхідні промислові пральні машини з віджиманням не менше 700 об/хв. Також бажано вибирати моделі в корпусі з нержавіючої сталі, тому що більшість моделей на ринку мають тільки фронтальну частину з нержавійки, а бічні панелі – сталь з порошковим покриттям.

Цикл прання в промислових машинах становить від 60 до 90 хвилин (цикл з попереднім замочуванням і кип’ятінням – 90 хвилин, для середньо забрудненої білизни – 60 хвилин). Важливо враховувати, що завантажується пральна машина на 80-90% від номіналу.
У промислових пральних машинах прання сильнозабрудненої лікарняної білизни (кров і т.п.) зазвичай двованна: перша на 30°С – попередня (замочування), друга 90°С – основне прання з кип’ятінням, потім три полоскання і віджим. Попереднє прання імітує активне замочування при низькій температурі, що не дозволяє забрудненню зафіксуватися на тканині. Таким чином, кількість циклів, яке виконає пральна машин, а може коливатися від 5 до 8 за зміну.

Сушильна машина відпрацює 8-9 циклів. Прасувальний каток або каландр підбирається не тільки по ширині білизни (стандартна ширина лікарняної білизни 140 см), а й по продуктивності (наприклад, при використанні каландра можна домогтися продуктивності до 60 кг/год).

Важливим елементом в пральні є додаткове обладнання – візки для білизни, стійки для фасонного одягу, пересувні стелажі для випрасуваної білизни. Все це обладнання полегшує роботу персоналу і робить її більш продуктивною.