header-bg ukr alt

Пральня на підприємстві

unven 07.03.2016

на-предприятии

Промислові харчові підприємства – м’ясокомбінати, хлібозаводи, кондитерські фабрики, молокозаводи, а також машинобудівні підприємства тощо – мають свою специфіку, що відбивається на розмаїтті спецодягу. І все ж є загальна складова. Умови виробництва вимагають постійного дотримання чистоти спецодягу.

Не маючи пральні для власних потреб, багато хто вдається до послуг комунальних. Вартість таких послуг досить висока, не можна забувати і про транспортні витрати. Якість прання також залишає бажати кращого, а втрати білизни досягають значних розмірів. Внаслідок цього, підприємства змушені витрачати на закупівлю білизни істотні кошти.

Часто невеликі підприємства використовують побутові машини. Цикл прання брудної білизни в таких машинах складає 2,5 год. Такий же час займає і сушка. Обсяг барабана маленький, низька потужність ТЕНів, використання побутових порошків дає низьку якість прання і високу собівартість.

Підбір обладнання для пральні на підприємстві здійснюється виходячи з режиму роботи (1-2-3 зміни), кількості білизни, ступеня забруднення (слабка, середня, сильна), складу білизни (бавовна, льон, сумішеві тканини тощо), виду нагріву обладнання (електрика, пар, комбінований).

Необхідно врахувати, що прально-віджимні машина в середньому за 8 годин роботи пральні зробить 8-10 циклів для слабо-і середньо забрудненої білизни і всього 5-6 циклів для сильно забрудненої білизни з плямами жиру, крові тощо. Сушильна машина виконає 9-10 циклів.

Пральне обладнання продуктивністю до 100 кг в зміну

Невеликі підприємства харчової промисловості від 30 до 100 кг за зміну – пряма білизна (серветки, рушники тощо) і фасонна білизна персоналу (халати, шапочки, комбінезони тощо). Пральні в установах подібного типу влаштовуються на першому або цокольному поверхах.

Таку пральню можна оснастити професійними машинами на 10 кг сухої білизни з об’ємом барабана 100л. Сушильні машини-компаньйони на 10кг і професійний прасувальний вакуумний стіл для обробки фасонної білизни (до 100 одиниць за зміну).

Комплект обладнання продуктивністю 250-300 кг в зміну

Підприємства, до складу яких входить кілька виробництв, і потреба в обробці білизни складає від 200 кг за зміну, потребують промислових машин. Пральні подібної потужності розташовуються в окремих будівлях або в цокольному поверсі.

Для такої пральні необхідно: прально-віджимні машини разового завантаження 13 та 18 кг; сушильні барабани на 13 і 18 кг; прасувальний прес  для обробки фасонної білизни (500 одиниць за зміну) або прасувальний вакуумний стіл.