Поточні лінії прання
Поточні лінії прання
Поточні лінії прання використовуються у великих пральнях комбінатах, де існують великі потоки однотипної білизни і продуктивність від 550 до 1900 кг/год.
Традиційно така лінія буде складатися з наступних технологічних етапів, контрольованих через центральний комп’ютер:
Завантажувальний конвеєр здійснює автоматичну подачу брудної білизни в пральний тунель і складається з п’яти секцій. Кожна секція може вміщувати до 50кг білизни. Автоматична система зважування передає інформацію про завантаження модуля на центральний комп’ютер. У разі перевантаження або недовантаження спацює звукова сигналізація.
Тунельна пральна машина складається з декількох модулів у вигляді тунелю. Кожен модуль машини (завантаженням до 50 кг) відповідає за певний етап циклу прання. Наприклад, перший модуль призначений для попереднього прання, потім білизна проходить етап основного прання в наступних чотирьох модулях, полоскання відбувається в наступних двох модулях, в останній секції можна додати спеціальну хімію (наприклад крохмаль). Ця система дає ряд переваг, зменшуючи витрати води, електроенергії і навіть миючих засобів. Наприклад, вода з призначеного для останнього полоскання модуля може потім використовуватися в модулі для основного прання і т.п. Оператор може задавати параметри для кожного модулю окремо.
У віджимний мембранний прес білизна потрапляє з останнього модуля тунельної машини. Тут під високим тиском весь вміст модулю проходить стадію віджимання.
Далі віджата білизна потрапляє в сушильні барабани, призначення яких позбутися від надмірної залишкової вологості.
Робоче місце оператора являє собою централізовану комп’ютерну станцію, яка дозволяє програмувати і контролювати роботу всієї лінії прання і прасувальних ліній. Так, наприклад, в кінці процесу принтер видає звіт про кількість обробленої білизни, тривалість процесу, інформацію про замовника і т.д.