header-bg ukr alt

Професійне прання – відмінний результат або від чого залежить якість прання

© Юрченко Аделаида

Професійні миючі засоби + індивідуальні програми прання.

Професіонали знають, що в пральнях використовується професійна хімія. Але багато пралень сьогодні відкривають люди, які побажали інвестувати в пральний бізнес і нічого не знали про нього раніше. Власникам не завжди вдається підібрати команду з досвідом роботи. У такому разі складності можуть виникнути вже на етапі підбору обладнання, не кажучи про злагоджену роботу всієї пральні надалі. Або інша історія – невеликий готель вирішив прати білизну сам. Купили обладнання для міні-пральні (добре, якщо не побутове) і почали прати. Через деякий час звернулися до продавців обладнання:
– “Ваші пральні машини нічого не відпирають!”.
– “А чим Ви перете?”.
– “Дуже хорошими порошками!” – і далі відбувається традиційне перерахування Ariel, Tide, Vanish, АСЕ. Мається на увазі побутова хімія.

Не будемо применшувати переваг цих засобів. Вони дійсно гарні. Але для домашніх умов. В комерційній пральні ми зустрічаємося з білизною, яка має більш складні та різноманітні забруднення, ніж у побуті. І Vanish занадто слабкий для цього, тому і не працює він для багатьох специфічних плям (скажімо, непридатний для ресторанної білизни).

Розумне використання якісної професійної хімії дозволяє не лише оптимізувати собівартість прання кг білизни, але й збільшити термін слугування обладнання до 30 років, білизни – до 5 років.

Як основний компонент використовуються професійні порошки або гелі.

У професійних системах прання також використовуються високоякісні підсилювачі. Така система дозволяє відпирати найважчі забруднення, такі як плями від томатів, соусів, сажі, грилю, крові та ін. Причому тут мова йде не про плями, що утворилися на тканині, яку через 1-2 години випрали, а про плями тижневої і навіть місячної давнини! При цьому середній відсоток перепирання може скласти від 0,5 до 2,5%!!!

Додаткова обробка нейтралізаторами для ефективного видалення хімікатів з поверхні тканини дозволяє скоротити кількість полоскань білизни до 2-х. Професійні кондиціонери захищають тканини від передчасного руйнування, забезпечуючи унікальну свіжість і довгоочікувану м’якість.

А ви економите: воду до 20%, електроенергію до 5-10%, моторесурс пральних машин і збільшуєте виробничу потужність пральні до 5-15%.

Якщо мова йде про прання у жорсткій воді, то необхідно використовувати пом’якшувачі води, наприклад, триполіфосфат натрію, оскільки багаторазове прання у жорсткій воді з часом погіршує стан самої тканини і як наслідок – якість прання. Прання нової білизни відбувається легко і приємно, тому що волокна тканини в ідеальному стані, і физико-хімічний зв’язок бруду і волокон тканини низький. При багаторазовому пранні у жорсткій воді тканина поступово руйнується, вкриваючись осадом важкорозчинних солей кальцію, магнію і заліза. Бруд фіксується в пористих інкрустаціях. Физико-хімічний зв’язок між брудом і волокнами тканини зростає в геометричній прогресії, тканину все складніше і складніше якісно випрати. Якщо у вас м’яка вода, то ви вже заощадили на миючих засобах до 20-25%.

Якісний фахівець підбере миючі засоби для прання, виходячи з ваших фінансових можливостей і побажань, стану білизни, обладнання і жорсткості води.

Повернемося до початку нашої статті. Так від чого ж таки залежить якість прання: від машин або від хімії? Уважний читач вже зрозумів, що хімія має величезне значення.

А що ж машини?

Це питання до управління пранням. Пранням управляє мікропроцесор. Є два варіанти мікропроцесорного управління: стандартний набір заводських програм – від 5 до 10 або вільнопрограмований мікропроцесор до 99 програм.

Стандартний набір програм (5-10) не дозволить оптимізувати програми прання. Як правило базові програми – це прання з кип’ятінням 90°С для білої х/б білизни, прання при 60°С, 40°С, 30°С, додаткове полоскання і варіації в межах цих програм. Змінити ці програми неможливо. Тому вплинути на витрати миючих-електроенергії-води, не вийде.

Але для невеликих обсягів прання однотипної білизни таке управління цілком прийнятне. Стандартні мікропроцесори встановлені в машинах ASKO (Швеція), AIRON (Італія) – моделі WD8, DA8, серія HT і DANUBE (Франція) – моделі WD8, DA8.

Краще звичайно, вільно мікропроцесор, що програмується вільно. Наприклад, пральні машини виробництва DANUBE – серії WED, GF, CS, ASEP, Medicale, мають мікропроцесор зі стандартними 18 програмами + можливість написання ще 84 програм. Більш, ніж вигідно.

Подібні мікропроцесори дозволяють створювати власні програми прання, враховуючи специфіку і ступінь забруднення білизни, його склад. Особливо актуальні мікропроцесори вільного програмуваня для прання білизни зі складними забрудненнями (ресторанна білизна, білизна харчових і промислових підприємств, лікарень тощо.). Продавці професійної хімії підберуть необхідні саме для вашої програми прання білизни.

Встановивши автоматичний дозатор миючих засобів, і запрограмувавши мікропроцесор на низку необхідних програм, власник пральні вирішує кілька важливих питань. Робота на такій машині не вимагає високої кваліфікації персоналу (потрібно лише натиснути кнопку); відпадає проблема контролю за використанням миючих засобів; оптимізується процес використання хімії, а з нею – і ресурсів (води, електроенергії); і, нарешті, результат прання – “на відмінно” (за умови правильно підібраних програм прання за хімією).

Системи професійної прання дозволяють досягати приголомшливих результатів, скорочуючи ваші витрати і помножуючи кількість Ваших вдячних клієнтів.