Процес обробки білизни в пральні складається з етапів:
1. Сортування брудної білизни за фасоном/щільністю і за мірою забруднення.
2. Прання.
3. Сушіння.
4. Фінішна обробка (прасування).
5. Сортування і складання білизни для зберігання.
Прання білизни в промислових прально-віджимних машинах.
Промислові пральні/сушильні машини на відміну від побутових:
- Мають більший запас міцності – можуть працювати поспіль 8-20 год. При використанні побутової машини в такому режимі її термін слугування близько року. Термін слугування промислових машин до 25 років.
- Професійне пральне обладнання має короткий цикл прання:40-60 хв. (в 2-3 рази коротший циклу звичайної побутової машини).
- На побутові машини, що використовуються в промислових цілях, гарантія виробника не поширюється. Гарантія на промислові машини від повної гарантії 1 рік (робота і деталі безкоштовно) до 2-3 років обмеженої гарантії (лише деталі безкоштовно).
- Наявність мікропроцесора і використання професійних дозаторів миючих засобів дозволяє домогтися значної економії миючих засобів, води й електроенергії.
- Тривалість циклу сушіння у промислових сушильних машинах в 1,5-2 рази коротша, ніж у побутових. Термін слугування – такий, як і для пральних машин.
Конструкція машин з високим запасом міцності, виконана з високоякісної нержавіючої сталі. Термін слугування машин до 25 років.
Особливості установки: установка м’яка на рівну підлогу (немає необхідності у фундаменті).
Машини з підресореною підвіскою барабана, двигун з інвертором частоти оборотів і системою автобалансу – все це дозволяє значно зменшити вібрацію.
Тим не менш, DANUBE рекомендує всі машини кріпити до підлоги анкерами.
Вид нагріву: машини з електричним нагрівальним елементом, можлива подача гарячої води, що економить електроенергію.
Швидкість віджиму. Пральні машини з високошвидкісним віджимом – до 1000 об/хв. Залишкова вологість білизни складає 50%, що скорочує цикл сушіння і дозволяє заощадити електроенергію. Швидкість віджиму регулюється в залежності від програми.
Мікропроцесорне управління.
Машини оснащені вільнопрограмованим мікропроцесором, який дозволяє створити необхідну кількість програм для білизни (перш за все, за мірою забруднення). У комплексі з встановленим дозатором для миючих – це значна економія миючих засобів, води й електроенергії. Такий підхід робить машини легко керованими для персоналу (запрограмована не тільки тривалість циклу, але і подача миючих засобів).
Тривалість циклу прання.
Середня тривалість прання дорівнює 40-60 хв., це близько 8-9 завантажень за зміну.
Тривалість циклу залежить від завантаження машини (машини меншого завантаження виконають більшу кількість циклів), від ступеня забруднення білизни (найкоротший – для менш забрудненої білизни) і обраного температурного режиму (прання з кип’ятінням – 1,5 год).
Сушіння білизни в сушильних машинах серії ТD
Сушіння білизни відбувається внаслідок циркуляції гарячого повітря в обертовому барабані. Тривалість циклу сушіння триває 15-60 хвилин, в залежності від вологості завантаженого білизни, від щільності тканини.
- Барабан з нержавіючої сталі AISI 304.
- Мікропроцесорне управління.
- Безремінний прямий привід двигуна, встановлений реверс – система запобігання зминання речей.
- Охолодження речей в кінці циклу сушіння.
Фінішна обробка (прасування)
Фасонна білизна прасується за допомогою фінішного обладнання – прасувальні столи, преси, пароманекени.
Пряму білизну можна прасувати прасувальним катком – при 25% залишкової вологості (15-20 хв. необхідно підсушити в сушильному барабані після прання у машині з віджимом 1000 об/хв.) або сушильно-прасувальних катком – білизна подається на каландр відразу після прання у машині з віджимом 1000 об/хв. (при цьому досягається виняткова якість прасування).