З кожним роком в Україні індустрія гостинності розширюється. І для того, щоб готель мав відмінну репутацію і користувався попитом, крім затишних номерів і якісного сервісу, необхідно мати свою “родзинку”- відмінний ресторан, сауну та ін. Найчастіше саме цим визначається вибір клієнта. Роль ресторану в обслуговуванні гостей готелю відіграє величезну роль. Важливий не лише професіоналізм шеф-кухаря, але і вигляд серветок, скатертин, штор, форма обслуговуючого персоналу. Чим більший готель, тим більше у нього потреба в пранні номерного фонду та ресторанної білизни, і тим більш ефективним буде відкриття власної пральні. Але це не означає, що немає сенсу організовувати свою пральню в малому готелі або ресторані. Власна пральня дозволяє всім економно і ефективно вирішити питання чистоти.
Відчуття чистоти і затишку допоможе створити професійне пральне обладнання.
Не маючи пральні для власних потреб, багато хто вдається до послуг комунальних або комерційних пралень. Вартість таких послуг досить висока і постійно зростає, не можна забувати і про транспортні витрати. Якість прання також залишає бажати кращого – безліч пралень використовують досить недорогі і агресивні миючі засоби (дешевий пральний порошок і хлорні відбілювачі, кальциновану соду). У деяких пральнях – обладнання зношене і застаріле, що також накладає свій відбиток на якість прання. Зношуваність білизни за такого прання досить висока. Втрати білизни досягають значних розмірів. Внаслідок цього, підприємства змушені витрачати на закупівлю білизни суттєві кошти. Є комерційні пральні з високою якістю послуг, але їхні послуги коштують досить дорого.
Наявність власної пральні має незаперечні переваги: якість прання знаходиться під Вашим контролем, збільшується термін експлуатації білизни, виключена затримка доставки замовлення, незалежність від коливань цін на послуги.
І головне:
Собівартість прання 1 кг білизни у власній пральні становить 2- 2,4 грн.,
а вартість прання 1 кг білизни в комунальній або комерційної пральні 4 – 8грн.!!!
ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВЛАСНОЇ ПРАЛЬНІ?
Вибір обладнання здійснюється виходячи з кількості білизни, ступеню забруднення, складу білизни (бавовна, льон, махрова тканина та ін.), потоків білизни (пряма постільна і ресторанна білизна, махрова білизна, фасонна білизна), місця розташування пральні (1-й поверх, підвал, окремо відведена будівля).
Необхідно враховувати, що прально-віджимна машина в середньому за 8 годин роботи пральні зробить 8-10 циклів для слабо- і середньо забрудненої білизни і всього 5-6 циклів для сильно забрудненої білизни з плямами жиру, крові і т.і., а барабанна сушарка в будь-якому разі виконає більше 10 циклів.
Відповідність високим вимогам, що пред’являються до якості прання сьогодні, багато в чому залежить від використовуваного обладнання – його надійності, технічних можливостей, економічності.
Залежно від кількості, виду білизни підприємства сфери обслуговування можна розділити на декілька категорій:
До першої категорії відносяться невеликі підприємства (міні готелі, ресторани, сауни), що мають слабо-, середньо- і сильнозабруднену білизну 30 – 50 кг за зміну. Це пряма білизна (серветки, скатертини, рушники та ін.) і фасонна білизна персоналу (уніформа, кухарський одяг та ін.). Пральні в установах подібного типу влаштовують на першому або другому поверхах.
Для такої пральні необхіднї:
- прально-віджимні машини завантаженням 5/8/10/13кг з мікропроцесором і віджимом 1000 об/хв.;
- барабанні сушильні машини з разовим завантаженням 8-10 кг;
- прасувальний каток або сушильно-прасувальний каток продуктивністю 15 – 25 кг/годину, шириною валу 1000 – 1600 мм для обробки прямої білизни;
- і/або прасувальний вакуумний стіл для обробки фасонної білизни (до 250 одиниць за зміну).
До другої категорії належать підприємства (ресторанно-готельні комплекси, фітнес-центри та ін.), потреба в обробці білизни яких становить 50 – 200 кг за зміну. Пральні подібної потужності розташовані в окремих будівлях або на цокольному поверсі.
Для такої пральні необхіднї:
- прально-віджимні машини завантаженням 10кг з мікропроцесором і віджимом 1000 об/хв.;
- сушильні барабани 10-25 кг;
- прасувальний каток або сушильно-прасувальний каток продуктивністю 20-30 кг/год і шириною валу 1600 – 2100 мм;
- прасувальний прес для обробки фасонної білизни (250 одиниць зміну) або прасувальний вакуумний стіл і пароманекен.
До третьої категорії, необхідно віднести великі об’єкти (з великим відсотком сильнозабрудненої білизни). Потреба в обробці білизни становить 200 – 1000 кг за зміну. Пральні подібної потужності розташовані в окремих будівлях або на цокольному поверсі.
Для обладнання подібних пралень необхідні:
- прально-віджимні машини з мікропроцесором і віджимом 1000 об/хв завантаженням 22-90 кг (з особливістю оптимального набору програм, особливою конструкцією нагрівальних елементів, спеціальною конструкцією зливного клапану, що забезпечує стабільну роботу в умовах сильних забруднень та великої кількості сміття в зливній воді);
- сушильні барабани завантаженням 22-84 кг;
- прасувальний каток або сушильно-прасувальний каток продуктивністю 20-60 кг/год і шириною валу 1800 – 3200 мм;
- прасувальний прес для обробки фасонної білизни (250 одиниць зміну).
Підбір обладнання здійснюється виходячи з розмірів білизни, що має звичайне і специфічне забруднення.
Але! Якість прання багато в чому залежить від миючих засобів та технології їх застосування.
Вся техніка відповідає міжнародним стандартам якості, має великий ресурс роботи і сертифікована
ТОВ “Лондрі Трейд” має власну сервісну службу, склад запчастин; постачання обладнання/запчастин 2-14 днів. Наша компанія також виконує підготовку технологічних проектів, підключення обладнання до готових комунікацій, консультації персоналу, здійснює гарантійне і післягарантійне сервісне обслуговування, що дозволяє компанії брати реальну участь у реконструкції та модернізації пралень будь-яких обсягів.